وب سایت بمان تا

معرفی تاریخچه بیمارستان ایران تهران

مجموعه: اطلاعات متفرقه

 درباره تاریخچه بیمارستان ایران تهران

درباره تاریخچه بیمارستان ایران تهران

معرفی تاریخچه بیمارستان ایران تهران

تاريخچه بيمارستان ايران

مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، درمانی و پژوهشی کشور واقع در کیلومتر 7 جاده مخصوص کرج می‌باشد که با سابقه‌ای نزدیک به سه دهه با بهره‌گیری از 10 نفر از استادان این حوزه و بیش از 200 نفر پرسنل و 158 تخت بستری در 6 بخش و با مساحتی بیش از 35 هزار متر مربع، به ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف روانپزشکی اعم از درمان بیماران روانپزشکی به صورت بستری و سرپایی، خدمات روانشناسی و روانپزشکی جامعه‌نگر، کاردرمانی، آزمایشگاه، رادیولوژی و در حوزه آموزش به طور مستمر؛ دستیاران روانپزشکی، دانشجویان پزشکی و پرستاری در این مرکز آموزش می‌بینند. همچنین طرحهای متعدد پژوهشی در زمینه اختلالات خلقی، سایکوز، ژنتیک روانپزشکی و سوء مصرف مواد، صورت گرفته و یا در حال اجراست.


این مرکز قبل از فعالیت درمانی، مرکز آموزش دانشجویان سازمان امنیت ملی وابسته به رژیم سابق بوده و بخشهای فعلی، خوابگاه دانشجویان و پارکینگ فعلی نیز مکان ورزشی و ساختمانهای اداری نیز جهت امور اداری آموزشگاه بوده است. بعد از انقلاب اسلامی در سال 1360 به عنوان مرکز درمانی و در سال 1361 به عنوان بیمارستان شهید نواب صفوی شناخته شد. در سال 1372 زير پوشش دانشگاه علوم پزشكي ايران قرار گرفت. از سال 1381 اين مركز به مركز آموزشي درماني روانپزشكي ايران تغييرنام داد.


مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران به عنوان یکی از بیمارستانهای تخصصی روانپزشکی در کشور، با ایجاد بستری مناسب، به ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی موثر و کارآمد و با ارتقای کیفیت آموزش روانپزشکی با تاکید بررعایت منشور حقوق بیمار، حفظ کرامت انسانی و ارتقای سلامت جامعه به کلیه خدمت گیرندگان می‌پردازد. این مرکز علاوه بر خدمات درمانی و مراقبتی به آموزش و تربیت پزشکان و پیراپزشکان و همچنین ایجاد زمینه‌ها و تکنولوژی‌های نوین در خدمات روانپزشکی جهت پیشرفت کاری متخصصین این امر انجام وظیفه می‌نماید. ما برآنيم تا با تامين و پرورش نیروی انسانی کارآمد، متخصص و متعهد با ایجاد بستری مناسب گامی نو را در امر آموزش، درمان و خدمت رسانی بر اساس نظام اعتبار بخشی برداریم و حفظ کرامت انسان‌ها را نهادینه کنیم.


اين مركز كليه خدمات روانپزشكي، روانشناسي باليني، انواع روان درماني، مددكاري اجتماعي، كاردرماني و كليه خدمات پرستاري را به صورت سرپايي و بستري به تمامي مراجعين از سراسر كشور خصوصاً غرب استان تهران ارائه مي‌دهد. در حال حاضر با ظرفيت 158 تخت آماده خدمت رساني به مراجعين محترم مي‌باشد.
منبع: گردآوري وب سايت بمان تا
کلمات کلیدی