خانه / بيمارستان اميراعلم / اطلاعات بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم

اطلاعات بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم

مجموعه: اطلاعات متفرقه

 امکانات و خدمات بخش اورژانس امیراعلم

امکانات و خدمات بخش اورژانس امیراعلم

معرفی بخش اورژانس بیمارستان امیر اعلم

اطلاعاتی از بخش اورژانس بیمارستان امیراعلم تهران

اورژانس بیمارستان امیراعلم با مساحت ۵۰۰ متر مربع درس سمت چپ درب اصلی بیمارستان قراردارد.

سالن انتظار بیماران مجهز به کولر گازی ، صندلی، برد آموزشی به بیمار ، تلویزیون ، مستقیم شمـــاره خوان ، پذیرش و صندوق میباشد . همچنین تابلو منشور حقوق بیمار ، تابلو رسیدگی به شکایات و تلفن همگانی در سالن انتظار قراردارد.

اورژانس بیمارستان امیر اعلم شامل قسمتهایی از قبیل تریاژ، اسکرین ، اتاق CPR، اورژانس داخلی، اورژانس و اورانس جراحی ، اتاق عمل سرپائی و تحت نظر اورژانس می باشد که به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی میباشد.

تجهیزات و امکانات: تمام قسمتهای اورژانس مجهز به تجهیزات به روز میباشد . بخش اورژانس مجهز به سیستم HIS و Pacs جهت وارد کردن و داروها و رویت گرانی ها و سی تی اسکن ها می باشد. -کلیه قسمتها مجهز به سیستم اکسیژن و ساکشن سانترال می باشد . در صورت اشکال در سیستم سانترال بخش مجهز به تعداد کافی کپسول اکسیژن و ساکشن پرتابل میباشد. کپسولها توسط زنجیر در محل خود فیکس شده اند تا در صورت بروز زلزله باعث به خطر انداختن ایمنی بیماران نشوند.

-کلیه قسمتها مجهز به دستشویی ، مایع صابون ، دستمال کاغذی و هندراب میباشد و رعایت بهداشت دست جهت جلوگیری از کنترل عفونت الزامی است .

-بخش اورژانس مجهز به سیستم هشدار حریق میباشد.

-تمامی قسمتها اورژاس بیمارستان امیر اعلم مجهز به زنگ احضار نگهبان متصل به مرکز نگهبانی میباشد.

اتاق عمل سرپائی اورژانس بیمارستان امیر اعلم در ابتدای هر شیفت توسط پرستار مسئول تحویل گرفته میشود ، در این اتاق عمل از نوع بخیه زخم های باز ، انجام بیوپسی( نمونه برداری ) از ضایعات ، شستشوی زخم پانسمان ، تعبیه Chest tube – کوتر الکتریکی و تراکئوستومی اورژانس انجام می گیرد. واحد تحت نظر اورژانس : مجهز به ۶ تخت بستری میباشد که یکی از تخت ها جهت تحت نظر گرفتن بیماران قبلی مجهز به مانیتور میباشد . بیماران نیازمند به بررسی بیشتر جهت تعیین تکلیف و تعیین سرویس مربوطه به این قسمت منتقل میشوند. کلیه تخت ها با پرده به صورت کامل جهت حفظ حریم بیمار محصور شده اند . تخت ها مجهز به زنگ احضار پرستار بوده و پرستار در ابتدای ورود بیمار طرز کار آن را برای بیمار آموزش میدهد.

در انتهای واحد تحت نظر اتاق ایزوله جهت جداسازی بیماران قرارداد که این اتاق نیز مجهز به مانتیور است .

اتاق استاد بیمارستان : مجهز به میکروسکوپی ، اندوسکوپ و دستگاه کوتر میباشد. بیمارانی که توسط رزیدنت به استاد معرفی میشوند ویزیت شده و اقدامات لازم از قبیل آندوسکوپی بینی ، معاینه میکروسکوپی گوش و … انجام میشود. در صورت لزوم و طبق نظر استاد جهت بیمار کارت بستری صادر میشود.

اتاق استاد جهت آموزش دانشجویان پزشکی و ثبت موارد خاص مجهز به ویدئوسکوپ میباشد.

 

اطلاعات بیمارستان امیر اعلم تهران

بیمارستان امیراعلم در خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان سعدی شمالی واقع شده است . این مرکـــز آموزشی درمانی و پژوهشی در حال حاضر دارای ۱۸۶ تخت فعال و ۳۴۸ تخت مصوب (۱۲۰تخـــــــت در بیمارستان جدید پروژه طرح توسعه) میباشد و خدمات تخصصی و فوق تخصصی را بصورت ۲۴ ساعته به مراجعین محترم ارائه میدهد.

اصلی ترین بخش های بیمارستان امیراعلم بخش ، گوش و حلق و بینی میباشد . اکنون بیمارستان امیر اعلم علاوه بر بخش گوش ، حلق و بینی دارای بخشهای متعددی از قبیل جراحی ، طبی ، سی سی یو ،ای سی یو ،دیالیز ، کاشت حلزون، دندانپزشکی و داری بخشهای پیراپزشکی ، رادیویولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن ، پاتولوژی ، آزمایشگاه، ادیومتری، آندوسکوپی ،شیمی درمانی ، داروخانه و درمانگاههای تخصصی گوش و اورژانس گوش و داخلی میباشد و همینطور دارای قسمتهای دفتر پرستاری، مددکاری، اداری، مالی، فناوری اطلاعات، پذیرش و نگهداری مدارک پزشکی میباشد.

تاریخچه بیمارستان امیر اعلم تهران

بیمارستان امیراعلم یکی از قدیمی ترین بیمارستانهای آموزشی تهران است که در سال ۱۳۲۵ ه .ق به همـت مرحوم دکتر امیراعلم و به منظور ایجاد زایشگاه و تربیت پرستار و ماما تاسیس گردید . این بیمارستان که به نامبیمارستان نسوان نامیده شده بود تا سال ۱۳۱۹ ه .ش یکی از موسسات تابعه کل مملکتی و سپس وزارت بهداری بود. در سال ۱۳۲۲ ه .ش بخش و درمانگاه بیمارستان زنان این بیمارستان به محل کنونی بیمارستان زنان واقع در خیابان انقلاب منتقل شد و به جای آن بخشهای گوش ، حلق و بینی ، چشم پزشکی ، اطفـال و دندانپزشکی دائر گردید. چند ماه بعد یعنی در سال ۱۳۲۳ شمسی به تصویب شورای دانشگــــــاه و به پاس خدمات گرانبهای بهداشتی و فرهنگی بنیانگذار آن بنام “بیمارستان امیراعلم” نامیده شد.

بیمارستان امیر اعلم در خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان سعدی شمالی واقع شده است . این مرکـــز آموزشی درمانی و پژوهشی در حال حاضر دارای ۱۸۶ تخت فعال و ۳۴۸ تخت مصوب (۱۲۰تخـــــــت در بیمارستان جدید پروژه طرح توسعه) میباشد و خدمات تخصصی و فوق تخصصی را بصورت ۲۴ ساعته به مراجعین محترم ارائه میدهد.

اصلی ترین بخش بیمارستان امیر اعلم بخش ، گوش و حلق و بینی میباشد . اکنون بیمارستان امیر اعلم علاوه بر بخش گوش ، حلق و بینی دارای بخشهای متعددی از قبیل جراحی ، طبی ، سی سی یو ،ای سی یو ،دیالیز ، کاشت حلزون، دندانپزشکی و داری بخشهای پیراپزشکی ، رادیویولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن ، پاتولوژی ، آزمایشگاه، ادیومتری، آندوسکوپی ،شیمی درمانی ، داروخانه و درمانگاههای تخصصی گوش و اورژانس گوش و داخلی میباشد و همینطور دارای قسمتهای دفتر پرستاری، مددکاری، اداری، مالی، فناوری اطلاعات، پذیرش و نگهداری مدارک پزشکی میباشد.

زمان های ملاقاتی در بخش های بستری بیمارستان امیر اعلم تهران

ساعات ملاقات بيماران در بخش هاي بستري عادي هر روز ساعت ۱۴ الي ۱۶

ساعات ملاقات بيماران در بخش هاي ويژه بیمارستان امیراعلم ساعت۱۴:۳۰الي ۱۵:۳۰

خارج از ساعات ملاقات (در موارد اضطراري)حضور در بخش با هماهنگي واحد اطلاعات و انتظامات و در صورت صدورمجوز ورود انجام مي گيرد .

بیمه هایی که با بیمارستان امیراعلم قرارداد دارند

۱٫ تامین اجتماعی

۲٫ خدمات درمانی – بیمه سلامت همگانی

۳٫ کمیته امداد

۴٫ ارتش

۵٫ زندانیان

۶٫ زنجیره امید

آدرس بیمارستان امیر اعلم تهران

تهران – خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان سعدی شمالی

شماره تماس های بیمارستان امیر اعلم

۰۲۱-۶۶۷۰۸۱۰۳(۴)

۰۲۱-۶۶۷۰۶۱۰۶

 

منبع:گردآوری وب سایت بمان تا

همچنین ببینید

شماره تماس بيمارستان اميد تهران

مجموعه: اطلاعات متفرقه ليست كامل شماره تماس هاي بيمارستان اميد تهران تلفن بيمارستان اميد تهران تلفن …

یک دیدگاه

  1. سلام ۱۰فروردین به بیمارستان مراجعه کردم به علت خونریزی بینی برای تامپون ۴۵هزار تومان هزینه با دفتر چه تامین اجتماعی از من دریافت شد بعد که جویا شدم گفتند که هزینه اش همین قدر است میخواستم بدونم که درسته یا نه چون من قبلاً هم مراجعه کرده بودم برای همین مشکل ولی هزینه اش خیلی کمتر بود حدود نه هزار تومان وقتی به صندوقدار بخش اورژانس تماس گرفتم گفتند که درسته میخواستم مطمئن بشم
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image