خانه / اطلاعات عمومي / توليد برق رايگان ۱۰۰ درصد رايگان و واقعي

توليد برق رايگان ۱۰۰ درصد رايگان و واقعي

توليد برق رايگان بدون مصرف سوخت

توليد برق رايگان

توليد برق رايگان بدون نياز به هيچگونه سوخت فسيلي و طبيعي

اين روزها حرفهاي داغي از اين قبيل مطالب در مرورگر گوگل و بر سر زبانهاي همگان در جهان به راه افتاده كه كساني هستند دستگاه توليد برق كاملا رايگان بدون نياز به سوخت اختراع شده و نياز به هيچگونه هزينه اي براي توليد برق ندارد البته با سرمايه اوليه خريد اين دستگاه، شايد برخي از افراد اين مسئاله را به تمسخر بگيرند و بگويند پس قانون انرژي چي ميشه تبديل انرژي به انرژي چي ميشه يا اينكه اگر واقعا وجود داره پس چرا تو بازار وجود نداره و اگر وجود داره نمونه اش كجا هست. ولي بنده بعنوان يكي از شماها مخاطبان به شخصه مطمئنم چيزي در جهان نشد نداره اگر با كمي تفكر به مسائلي در گذشته بپردازيم چيزهايي كه در گذشته وجود نداشت ولي الان به وفور در جهان ما وجود داره و براي همه يك امر طبيعي شده مثل تلويزيوني كه اگر بزرگترها يادشون بياد در زمان قديم چقدر بزرگ و سنگين بودند ولي الان جاشونو تلويزيون هاي خيلي سبك و با كيفيت گرفتند و حتي اين موبايلي كه به اين كوچكي در زمان ها دور وجود نداشت و افراد تنها توسط خط تلفن مي توانستند با هم در تماس باشند ولي الان به عنوان يك تماس از هر جايي بدون استفاده از خطوط تلفن ميشه با هم برقرار كرد و حتي اين دستگاه هاي جديد بعنوان رايانه دارند استفاده ميشوند.

اگر با جست و جوي خيلي كوتاه در جستوگر گوگل كلماتي از قبيل توليد برق رايگان، ژنراتور برق رايگان، مولد برق رايگان ، انرژي رايگان و … بگرديم سايت هاي متعدد وجود دارند كه عكس يا فيلم يا مطالبي در اين زمينه به اشتراك گذاشته اند به جرات بهتون ميگم كه بيشتر اين مطالب سركاري و دروغ هست چرا كه خودم ، دوستام و كساني را ديدم كه اين نمونه ها را انجام دادند ولي جوابي نگرفته اند.

در يك سايتي خونده بودم تبديل الكتروموتور به ژنراتور ، تبديل دينام كولر به ژنراتور ، بايد به دوستان عرض كنم من كه از برق سررشته زيادي ندارم اونهايي كه از برق سررشته دارند بپرسيد آيا اين امر ممكن است ، در صورتي ممكن ميشه يك سري تغييراتي را در آن الكتروموتور انجام داد.

بعنوان مثال ساختمان ژنراتور با ساختمان الكتروموتور به كلي فرق داره در ساختار ژنراتور با چرخش روتور يك ميدان مغناطيسي به وجود مياد كه اين ميدان را بصورت جريان برق در سيم پيچ هاي استاتور انتقال داده ميشه و به خروجي انتقال داده ميشود. يعني تا اين ميدان مغناطيس يا بصورت ولتاژ تحريكي باشه يا يك آهنربا مغناطيس دائم نباشه برقي توليد نميشه هر چند خيلي ضعيف باشه.اما كسانيكه علاقه به اين امر دارند ميتونند از موتور هاي Dc و آرميچر بعنوان ژنراتور استفاده كنند ولي با محدوديت يعني اگر يك آرميچر ۱۲ ولت ۲ آمپر داشته باشيم با دور مثلا ۳۰۰۰ دور در دقيقه نبايد انتظار داشته باشيم كه عكس آن يعني اگر همان ۳۰۰۰ دور در دقيقه آنرا بچرخانيم همان ولتاژ و آمپر را توليد كند چرا كه در اين عمل تلفات انرژي وجود دارد.

از آنجاييكه موتور Dc در ساختار آن يك آهنرباي دائم وجود دارد مي تواند بعنوان يك ژنراتور كار كند.

 

اما وب سايت بمانتا در اين رابطه مطالبي را از سايتهايي معتبر گردآوري كرده با ذكر منبع در اختيار مخاطبين به اشتراك مي گذارد لطفا با ما همراه باشيد.

 

ژنراتور تولید برق بدون نیاز به سوخت

دانشمندان جهان صدها سال است که مشغول تحقیق هستند تا بتوانند بدون استفاده از هیچ گونه سوختی انرژی تولید کنند.تا کنون اعتقاد بر این بوده است که برای تولید انرژی باید نوع دیگری از انرژی به انرژی مورد نظر تبدیل گردد ضمن این که در این فرایند درصدی از از انرژی هدر می رود.متخصصان شرکت نیرو گستر رومینا پس از سالها تحقیق و بررسی و صرف هزینه های زیاد سرانجام موفق شدند که برای اولین بار در جهان موتوری بسازند که با استفاده از تکنولوژی پیچیده ای انرژی نهفته در مگنت را آزاد و در راستای به چرخش در آوردن یک موتور به خدمت گیرند و با متصل نمودن آن به ژنراتور بدون هیچ سوختی تولید برق نمایند. این تکنولوژی می تواند در آینده تحولی عظیم را ایجاد نماید.

تصور کنید که:

۱ – تمامی خودروها، قطارها ، کشتی ها و هواپیما ها نیازی به استفاده از سوخت نداشته باشند.

بدین طریق از مصرف روزانه میلیونها لیتر بنزین، گازوئیل و غیره جلو گیری می شود . این امر به معنی روزانه میلیاردها دلار صرفه جوئی اقتصادی و جلو گیری از آلودگی محیط زیست می باشد.

۲ – احداث نیروگاه های بدون نیاز به سوخت جهت تامین برق شهرها

با احداث نیروگاه بدون استفاده از هیچ گونه سوخت فسیلی با توجه به نداشتن هزینه سوخت برق حاصله ارزان به دست آمده ،ضمن این که محیط زیست نیز آلوده نمی شود.

۳ – تمامی کارخانجات از برق پاک و بدون آلودگی استفاده می کنند .

واضح است که ایجاد چنین تحول عظیمی در جهان مستلزم دهها سال تلاش مستمر تعداد زیادی از متخصصان خواهد بود.

بنا بر این شرکت نیرو گستر رومینا از تمامی افراد و شرکتهای حقیقی و حقوقی که علاقمند جهت همکاری یا سرمایه گذاری در این تحول عظیم جهانی که بدون شک همراه با منافع مادی و معنوی فراوانی می باشد دعوت به همکاری به عمل می آورد. زیرا معتقد است که این تکنولوژی باید در کوتاه ترین زمان ممکن در تمام جهان فراگیر شود و همگان از فواید آن بهرمند شوند.

این ژنراتور مانند ژنراتور های دیگر تولید برق می کند با این تفاوت که ژنراتورهای موجود در بازار باید سوخت مصرف کنند و تولید برق نمایند، اما این ژنراتور بدون نیاز به مصرف هرگونه سوخت اعم از فسیلی و غیره تولید برق می کند.

روش کار ژنراتور بدون نیاز به سوخت

روش کار این ژنراتور بدین گونه است که یک موتور خاص دارد که این موتور با استفاده از انرژی نهفته مگنت میچرخد و با کوبلینگ خروجی موتور به ژنراتور باعث چرخیدن ژنراتور و نهایتا تولید برق می شود.

در این موتور از یک روتور و استاتور و قطعات دیگر استفاده گردیده است که بر روی روتور و استاتور به تعداد معین و با زاویه های معین آهن ربا قرار گرفته است و بعد از یک فرایند نسبتا پیچیده انرژی نهفته در مگنت را آزاد و تبدیل به انرژی مکانیکی و دوران می کند و نهایتا با کوبلینگ آن به ژنراتور تبدیل به انرژی الکتریسیته می گردد.

از این ژنراتور در کجا میتوان استفاده نمود؟

در هر کجا که نیاز به انرژی می باشد می توان از این ژنراتور استفاده کرد. می توان  روستا های صعب العبور را با این سیستم برق دار کرد و یا برای یک شهر، یک استان یا یک کشور نیروگاههایی دایر کرد که  بدون نیاز به هرگونه سوخت برق مورد نیاز را تولید کند.

مزیت های این ژنراتور

* استفاده نکردن از هیچ گونه سوخت

* نداشتن هزینه سوخت برای تولید برق

* نداشتن هیچ گونه آلودگی زیست محیطی

* داشتن حجم کم و حمل و نقل آسان

* احداث نیروگاه برای تولید برق با توانهای متفاوت بدون استفاده از هرگونه سوخت

و صدها مزیت دیگر

منبع: وب سايت   niroosazan.com

 

نخستين ژنراتور بدون سوخت جهان ساخته شد

ژنراتور بدون نياز به سوخت براي نخستين بار در جهان توسط مخترع جوان ايراني در کشور ساخته شد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، دکتر محمدعلي شفاعت مخترع اين ژنراتور در تشريح اين دستگاه گفت: طراحي و ساخت اين ژنراتور بيش از ۸ سال زمان برده و هزينه اي که بابت آن توسط بنده صرف شده معادل ۲۰ ميليارد ريال است.

وي در مورد نحوه کار اين سيستم افزود: اين دستگاه با استفاده از آهن رباي مغناطيسي طراحي شده و چنانچه ادعاي سازندگان آهن رباها در مورد اينکه طول عمر اين آهن رباها بيش از ۲۰ سال است درست باشد تا همين مدت به کار خود ادامه مي دهد.

شفاعت با اشاره به مصارف اين ژنراتور گفت: اين ژنراتوربسته به نوع طراحي و توان آن قابليت استفاده درمصارف خانگي ، صنعتي ، ساخت اتومبيل هاي برقي و به طور خلاصه هرآنچه نيازبه برق دارد را داشته و دارد.

وي تصريح کرد: هم اينک با حمايتهاي بسيج علمي کشور در حال برنامه ريزي براي توليد انبوه اين ژنراتور در داخل کشور هستيم که به اين ترتيب، ايران به قطب انرژي جهان بدل خواهدشد.

شفاعت، هزينه تمام شده براي ساخت نيروگاهي با اين ژنراتور را تا ۳۰ درصد کمتر از هزينه تمام شده براي ساخت نيروگاهي با شيوه هاي امروزي دانست و گفت: تا امروز از ۹۰ درصد از کشورهاي جهان درخواستهايي براي اجراي اين پروژه در اين نقاط داشته ايم.

مهندس شهبازي، رئيس سازمان علمي و فناوري بسيج کشور نيز در همين ارتباط گفت: اين طرح بزودي توسط مقامات کشوري رونمايي خواهدشد.

وي با ملي خواندن اين طرح گفت: اميدواريم با حمايتهاي تمامي ارگانهاي مرتبط اين طرح ملي و حتي فراملي در سال جهاد اقتصادي اين طرح را که مي توان آن را به حق انقلابي در عرصه انرژي ناميد، به بهره برداري انبوه رسيده و ايران به بزرگترين صادر کننده انرژي در جهان بدل شود.

 

منبع: mashreghnews.ir

 

ساخت دستگاۀ تولید برق بدون مصرف در بلخ

این دستگاه از چهار بخش چون «دینام»، «لنگر»، «موتور» و «کنترل باکس» یا تنظیم کنندۀ برق تشکیل شده است؛ ابزارهایی که ساخت کشورهای چین، ایران و پاکستان استند.

یک مرد در ولایت بلخ، یک دستگاۀ تولید برق را ساخته است که بدون هیچ مصرف می ‌تواند ۱۲ کیلووات انرژی برق را تولید کند.

سیدنادر که ۴۷ سال دارد و در بخش علوم تجربی در بیرون از کشور آموزش دیده است، می ‌گوید سه سال روی این دستگاه کار کرده و برای ساخت آن از ابزارهای ساخت کشورهای چین، پاکستان و ایران کار گرفته است.

سیدنادر، این دستگاه را «ماشین خودکار تولید برق» نام گذاشته است. وی، می گوید برای ساخت این دستگاه، هفتاد هزار افغانی هزینه کرده است.

به گفتۀ او، با وارد شدن این دستگاه به بازار، باشنده ‌گان کشور در بخش ‌های دور دست نیز به انرژی برق دسترسی پیدا خواهند کرد.

سازندۀ این دستگاه، یک شرکت آبرسانی در مزارشریف نیز دارد و می‌گوید به دلیل آنکه بیشتر وقت‌ ها با مشکل نبود برق روبرو می‌شد، تصمیم گرفت تا دستگاهی را بسازد که این مشکل از میان برداشته شود.

سیدنادر، گفت: «ما زیادتر وقت‌ها مشکل برق داشتیم، جنراتور عوارض می‌کرد، مردم به حساب همین که برق نبود شکایت داشتند، به این فکر افتادم که دیگر کشورها می‌ توانند مشکلات شان را رفع بسازند، ما چرا نمی ‌توانیم.»

سیدنادر، تأکید دارد که اگر از سوی دولت و یا بازرگانان پشتیبانی مالی شود می ‌تواند دستگاه های بزرگ ‌تر را بسازد و وارد بازار کند.

او می افزاید: «اگر دولت و تاجران همکاری کنند ما می‌توانیم از ده ها خانه تا صدها خانه را زیر پوشش برق بگیریم.»

در همین حال، آگاهان بر این باورند که اگر حکومت از بهر ساخت معیاری این دستگاه سرمایه گذاری کند و تولید این دستگاه افزایش یابد از، یک سو مردم دسترسی به انرژی برق پیدا می‌کنند و از سوی دیگر بهبود در وضع اقتصادی آنان بوجود خواهد آمد.

سیدعلی ‌شاه، استاد دانشگاه می‌گوید: «اگر بتوانیم از این نوع دستگاه‌ها را صادر کنیم به اقتصاد مردم ما بهبود بوجود خواهد آمد.»

او ادامه داد: «در مسالۀ تولید تمام اجزا این باید در داخل افغانستان تولید شود و به عنوان تولید افغانستان به مردم توزیع شود با یک قیمت مناسب که مردم بتوانند با قیمت مناسب آن را خریداری کرده و از آن استفاده کند.»

 

منبع: tolonews.com

 

اختراع ساخت نیروگاه‌های برق بدون نیاز به سوخت در نیشابور تکمیل شد

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی یکتا شرق نیشابور از تکمیل اختراع تکنولوژی برتر برای ساخت نیروگاه‌های برق و موتورهای خودرو بدون نیاز به سوخت خبر داد.

حسین غنمی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد با بیان این مطلب، افزود: گروه فنی و مهندسی این شرکت پس از سال‌ها پژوهش و آزمایش بر روی روش‌های مختلف مکانیکی به برترین تکنولوژی یعنی استفاده از مکانیزم هیدرولیکی دست یافته است که به‌زودی انقلابی عظیم در زندگی بشری رخ می‌دهد.

وی بیان داشت: این فرآیند، مقدار نیروی وارد شده به مجموعه اصلی نسبت به توان متحرک الکتروموتور را تا سه برابر افزایش می‌دهد و سپس یک ژنراتور سه برابر توان خود را به چرخش در می‌آورد و پس از دریافت خروجی از ژنراتور یک‌سوم نیرو برای ادامه روند تولید به ابتدای نیروگاه(موتور الکتریکی) برگشت و موجب ادامه حرکت مولد می‌شود و دو‌سوم مابقی پس از تفکیک وارد شبکه مصرفی می‌‌شود.

این مخترع نیشابوری ادامه داد: این نیروگاه به هیچ‌گونه سوختی نیاز ندارد و از ۱۰۰ کیلووات تا هزار مگاوات ساخته می‌شود.

غنمی تصریح کرد: گروه فنی و مهندسی شرکت ما با آزمایشات عملی خلاف قوانین موجود را اثبات کرده است که می‌توان از جمله آنها به قانون نسبیت انیشتین، دوم ترمودینامیکی و سوم نیوتن اشاره کرد.

وی درباره مزایای نیروگاه ساخت این شرکت نسبت به نیروگاه‌های برق با سوخت فسیلی یا اتمی، توضیح داد: در نیروگاه برق بدون سوخت، هیچ‌‌گونه سوختی مصرف نمی‌شود، آلودگی زیست محیطی یا خطرات احتمالی ندارد، بهای تمام شده آن ده درصد یک نیروگاه اتمی و ۳۰ درصد یک نیروگاه سوخت فسیلی است و زمین مورد نیاز برای ساختن آن ۲۰ درصد نیروگاه های قبلی است.

این صنعت‌گر نیشابوری با بیان اینکه این شرکت آمادگی عقد قرارداد با سازمان‌ها و مراکز مختلف خصوصی و دولتی را برای راه‌اندازی نیروگاه برق بدون سوخت خودکفا دارد، عنوان کرد: این طرح هیچ‌گونه بار مالی ندارد و ما آماده ارائه تمام اطلاعات و تکنولوژی نهایی به دست آمده چه از طرق فرمول‌های علمی و چه به‌صورت ساخت نهایی هستیم.

غنمی با اشاره به اینکه این شرکت مدال‌هایی را در مسابقات بین‌المللی لهستان و چین دریافت کرده است، بیان داشت: این شرکت بیش از ۲۰ محصول صنعتی را تولید می‌کند.

وی توانمندی‌های این گروه را موتور خودرو بدون سوخت، سقف متحرک برقی، ماشین‌های مینی‌اسپرت و ده‌ها مورد زیربنایی در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.

نامبرده تصریح کرد: چون معنای ایده ما برای خیلی از اهالی صنعت و علم بسیار سنگین بوده و حتی واکنش منفی نیز به همراه داشته است ما به سمت تولید عملی رفتیم.

غنمی با بیان اینکه برخی از کسانی که تحصیلات علمی بالایی دارند بعضا دچار غرور کاذب هستند، آمادگی خود را برای همکاری و هم‌اندیشی با مجامع علمی و مراکز فنی و ارگان‌های ذی‌ربط اعلام کرد.

وی که دارای اختراعات به ثبت رسیده‌ای چون موتور خودرو بدون سوخت و قطار بدون موتور است، یادآور شد: در صورت حمایت مسئولان ذی‌ربط حاضر به عملی کردن ایده‌های مذکور هستم که به نوعی انقلاب دیگر صنعتی محسوب می‌شود.

 

منبع: yjc.ir

 

مولدی که از هیچ، برق تولید می‌کند

این دستگاه بدون استفاده از هرگونه سوخت فسیلی، اتمی، خورشیدی، بادی، آبی، مغناطیسی و هرگونه روش شارژ خارجی یا تقویت برق و جاذبه ای قادر به تولید برق می باشد. یک شرکت آمریکایی طرح را دیده و ۱۰میلیارد دلار پیشنهاد خرید داده است، شرکت مرسدس بنز، شرکت بی ام و شرکت های دیگری هم درخواست خرید داده اند. معاون وزیر نیرو تماس گرفت و درخواست کرد طرح را برایشان ارسال کنم.

سرویس علمی برق نیوز –  زهره مرادی: با دیدن این خبر و مصاحبه منتشر شده در یکی از سایت ها، بی درنگ خاطره ای از زمان دانشجویی ام و یکی از هم کلاسی هایم از ذهنم عبور کرد. داستان دانشجویی که در حین انجام پایان نامه کارشناسی خود مدعی شد قوانین ترمودینامیک را نقض کرده و شرایطی را تجربه کرده که نه تنها با هیچ کدام از قوانین ترمودینامیک همخوانی ندارد بلکه اتفاقا ناقض آن است!

هرچه بیشتر پیش می‌رفت بیشتر به این رویای کشف قانون جدید در ترمودینامیک باور پیدا می‌کرد تا آنجا که برای اثبات نظریه خود به تمام منابع اصلی مرتبط با این علوم مراجعه و دلیل و سند جمع آوری م‌ نمود.
خیلی از معادلات پیچیده و فرمول‌های بزرگ و کوچک را ردیف می‌کرد و از دل آنها قانون من درآوردی خود را برای ما  و بقيه دوستان که بی توجه به این مسئله بودیم به اثبات می رساند. بارها به او گفته بودیم که قبل از به ثبت رساندن این نظریه بزرگ با چند استاد دانشگاه مشورت داشته باش و بی حساب و کتاب حرف نزن.

کار به آنجایی رسید که دنبال رابطه با خارج از کشور برای ارائه نظریه خود در محافل علمی بود و حتی مکاتبات ایمیلی خود را نیز شروع کرد. هر روز از انقلابی که در علم رخ خواهد داد می گفت و ما را به خاطر خواندن این قوانین فعلی دروغین و اشتباه سرزنش می کرد.

…. تا اینکه به یک استاد باسواد در یک سمینار علمی برخورد کرد و با هیجان و انگیزه نظریه خود را برای وی تشریح کرد. یادم نیست آن استاد چه جمله ای گفت ولی خاطرم هست یک از دوستانم که با وی در سمینار بود می گفت: استاد خنده معناداری کرد و بک اصل ساده را به وی یادآوری کرد و گفت در این فرمول منظور این است و این معالات شما با مغلطه در یک اصل ساده ترمودینامیک حاصل شده است.

چندی پیش یک مخترع ایرانی ادعای تولید برق از هیچ را مطرح کردو برق نیوز خبر آنرا با عنوان “ادعای عجیب یک مخترع: تولید برق از هیچ!” منتشر کرد که اتفاقا با واکنش های مختلفی در کاربران نیز مواجه شد. این مرتبه نیز جوانی از قم با همان ادعای تولید برق از هیچ مصاحبه کرده و حتی با نامگذاری مولد خود به نام مبارک قمر بنی هاشم(ع) توجهات زیادی را نیز به خود جلب کرده است.

این مخترع مدعی شده است که این طرح بعنوان موتور! بدون سوخت در حال انجام می باشد و نمونه آزمایشگاهی آن با موفقیت به اتمام رسیده است. وی گفته اندازه و سیستم آن نسبت به میزان انرژی درخواستی قابل تغییر می باشد. این مخترع ایرانی در تصویری نوشته است که این دستگاه بدون استفاده از هرگونه سوخت فسیلی، اتمی، خورشیدی، بادی، آبی، مغناطیسی و هرگونه روش شارژ خارجی یا تقویت برق و جاذبه ای قادر به تولید برق می باشد. قابلیت ساخت و ارتقاء تا حد یک نیروگاه برق را داراست.

اصل مصاحبه وی که در “پایگاه خبری ثامن” منتشر شده است را می خوانید:
دستگاه تولید برق بدون سوخت قمربنی هاشم در قم کشف شد!

این دستگاه در حال حاضر مشتری خارجی دارد، یک شرکت آمریکایی در دبی طرح را دیده و ۱۰میلیار دلار پیشنهاد خرید داده است، شرکت مرسدس بنز، شرکت بی ام و شرکت های دیگری هم درخواست خرید را ارائه دادند.

به گزارش پایگاه خبری ثامن، امیر حسین محمد زاده سوفی مخترح قمی دستگاه تولید برق بدون سوخت قمربنی هاشم است این دستگاه در صورت رسیدن به شبکه تولید، انقلابی عظیم در صنعت دنیا به وجود خواهد آورد.

گفتگوی خبرنگار ثامن با این مخترع جوان قمی؛

خودتان را معرفی کنید.

محمد زاده: امیر حسین محمد زاده  ۳۵ ساله، دستگاه تولید برق بدون سوختی که ساخته ام جهانی است و تا به حال هیچ کشوری به فن آوری آن دست پیدا نکرده است به همین دلیل رشته تحصیلی ام را نمی توانم بیان کنم.

از دستگاهی که اختراع کردید توضیح دهید؟

محمد زاده: دستگاه تولید برق بدون سوخت در حقیقت یک موتور بدون سوخت است که تا به حال در جهان نظیر ندارد که دارای مزایای بسیاری است، این دستگاه آلودگی زیست محیطی تولید نمی کند ، از هیچ سوخت فسیلی استفاده نمی کند، از هیچ سوختی خارج از محدوده خود استفاده نمی کند، اگر این دستگاه معلق در هوا هم باشد کار خودش را انجام می دهد.

 

چرا نام دستگاه را قمر بنی هاشم گذاشتید؟

محمد زاده: دستگاه تولید برق را به نام قمر بنی هاشم(ع) گذاشتم زیرا ۵۰درصد آن متعلق  به حضرت ابولفضل (ع)است زیرا این دستگاه با توسل به ایشان به ثمر رسید و بعد از فروش هم بخشی از هزینه این دستگاه را برای ایجاد مرکزی که نخبگان بتوانند پروژه های خود را به ثمر برسانند اختصاص خواهم داد.

چطور شد که به فکر اختراع این دستگاه افتادید؟

محمد زاده: ۷سال پیش طراحی کار را شروع کردم، سه سال پیش نمونه آزمایشگاهی آن را ساختم که از این نمونه نتیجه گرفتم برای ساخت یک نمونه صنعتی نیاز به یک سرمایه گذار داشتم در روزنامه ها آگهی زدم از ارگان های مختلف در خواست حمایت کردم اما متاسفانه حمایت نشد.

تقریبا سه سال پیش معاون وزیر نیرو تماس گرفت و درخواست کرد طرح را برایشان ارسال کنم و گفتند اگر بخش پژوهش وزارت نیرو طرح را تایید کرد، شما را به عنوان یک جوان نخبه معرفی می کنیم و در وزارت نیرو با حقوق یک و نیم میلیون استخدام می کنیم اما من قبول نکردم.

چرا قبول نکردید؟

محمد زاده: این دستگاه در حال حاضر مشتری خارجی دارد، یک شرکت آمریکایی در دبی طرح را دیده و ۱۰میلیار دلار پیشنهاد خرید داده است، شرکت مرسدس بنز، شرکت بی ام و شرکت های دیگری هم درخواست خرید را ارائه دادند، هنوز نمونه صنعتی آن ساخته نشده است و پیشنهاد هم داده شده که به خارج از کشور بروم و طرح را با حمایت مالی آنها بسازم اما قبول نکردم طرح را در ایران می سازم و به هر شرکتی هم این طرح را بفروشم طرح انحصاری به غیر از ایران می فروشم یعنی اگر طرح را آنها هم بخرند ایران حق دارد آن را تولید کند.

چرا به غیر از ایران؟

محمد زاده: هدفم این است بتوانیم این دستگاه را بفروشم و با هزینه ای که به دست می اورم موتور بدون سوخت از جمله موتور هواپیما، خودرو، ماشن آلات کشاورزی و صنعتی را در داخل و برای وطن خودم تولید کنم، تولید این دستگاه در وطنم خیلی برایم اهمیت دارد هر کشوری هر پیشنهادی هم بدهد انحصار آن را به غیر از ایران تعیین می کنم.

آیا از طرف مسئولان حمایت شدید؟

محمد زاده: نوع حمایت ها اینگونه بود که اعلام می کنند کل طرح را در اختیار ما قرار دهید ما خودمان کارها ر انجام می دهم، اما من قبول نکردم زیرا می خواهم با فروش این دستگاه به خارج برای تولید انحصاری به غیر از ایران هم سودآوری داشته باشم هم در داخل تولید داشته باشیم و با قیمت خیلی پائین در اختیار مردم قرار دهیم زیرا سود اصلی خود را از فروش طرهح دستگاه به خارج از ایران به دست می آورم، این نگاه من خدمت به کشور است و خداوند هم کمکم خواهد کرد.

بزرگترین کمک این دستگاه به کشور چیست؟

محمد زاده: در زمانه ای هستیم که جنگ در دنیا بر سر انرژی است، وجود چنین فن آوری در هر کشور بنیه اقتصادی و سیاسی آن کشور را تقویت می کند، انرژی های فسیلی هم در اختیار چند کشور است که آن هم در آینده پایان می پذیرد.

چه زمان نمونه آماده فروش آن به پایان خواهد رسید؟

محمد زاده: ان شا الله نمونه صنعتی را تا چند ماه آینده خواهیم ساخت و به مزایده خواهیم گذاشت.

از مسئولین چه کمکی می خواهید؟

محمد زاده: از مسئولین کمک نمی خواهم.

چرا؟

محمد زاده: ۱۱ سال کار پژوهشی انجام دادم، متاسفانه طرح و ایده ها واختراعات فقط در نمایشگاه ها و دانشگاه ها نمایش داده می شود تا خودنمایی صورت گیرد اما در عمل حمایت برای تولید آن صورت نمی گیرد.

اوایل برای حمایت به ارگان های زیادی می رفتم و شوق و هیجان زیادی داشتم اما حمایت نشد و واقعا خسته شد ام و دیگر به دنبال این نیستم که حمایت شود.

آیا وضع مالی شما و یا پدر شما خوب است که توانستید بدون حمایت مالی ارگان های دولتی و یا خصوص این دستگاه را بسازید؟

محمد زاداه: (باخنده)در آینده وضع مالی ام خوب خواهد شد، اما نه اصلا وضع مالی مناسبی نداشتم و امروز هم که در حضور شما هستم برای ساخت این دستگاه کلی بدهکار هستم و یکسال هم به دلیل بدهی به زندان افتادم که خیلی برایم سخت گذشت تا زمانی که مشغول پژوهش بودم فکر می کردم یک جوان ۲۰ ساله هستم اما وقتی خودم را در شرایط زندان و در جمع خلافکاران دیدم تازه متوجه شدم نه من۳۳سال سن دارد.

سرمایه من تلاش و پشتکارم و جرات ام بود شکست ها در مسیر راه نتوانست من را به عقب برگرداند، پیش از سرمایه مادی ایده و همت نیاز است تا یک جوان بتواند موفق  باشد که این ظرفیت در جوانان ایران وجود دارد اما افسوس حمایت مادی صورت نمی گیرد.

اختراع دیگری هم داشتید؟

محمد زاد: یک دستگاه سوهان پزی هم اختراع کردم که با تولید آن بسته بندی های که توسط آن صورت می گیرد باعث خواهد شد که صادرات سوهان به اروپا افزایش پیدا کند زیرا در اروپا به سوهان علاقه زیادی دارند اما آن را مثل ایران  به صورت سنتی مصرف نمی کنند طرح های که روی سوهان توسط این دستگاه حک می شود به راحتی فرهنگ و اداب و رسوم ایران را صادر می کند، صادرات سوهان به کشورعراق زیاد داریم از طرف چند تاجر عراقی به من پیشنهاد شد این دستگاه را در بغداد بسازم اما من قبول نکردم زیرا با تولید این دستگاه در عراق دیگر آنها نیازی به وارد کردن سوهان از ایران به عراق را ندارند و صادرات کشور کم می شود که برای منِ ایرانی هر قدر هم سود داشته باشد قابل قبول نیست اول کشو و اهداف ملی برایم مهم است.

این دستگاه نمونه خارجی دارد؟

محمد زاده: نه البته ، ۱۲سال پیش آلمان می خواست چنین دستگاهی را بسازد اما نتوانست جدیدا هم یک گروه از مهندسین اروپایی به ایران آمدند تا بتوانند چنین دستگاهی بسازند اما نتوانستد و برگشتند!

 

منبع: barghnews.com

 

 

 

 

 

منبع: گردآوري وب سايت بمان تا

همچنین ببینید

خريد و فروش سهام و بورس چگونه است؟

آموزش سهام و بورس از صفر تا صد بصورت رايگان

اموزش سهام بورس و فرابورس   بورس چیست؟ واژه بورس در زبان فرانسوی به معنی …

9 دیدگاه

 1. عجب دنیایی شده ! بجز این اخبار چند وقت قبل ( اواخر سال ۱۳۹۸) برای خرید موتور برق کارکرده دیزلی به بلوار توس مشهد رفته بودم اونجا هم یک فروشنده ضایعات که سواد خواندن نوشتن نداشت و جمع و تفریق هم بلد نبود را دیدم که دستگاهی ساخته بود که یک الکتروموتور را با تسمه به یک چرخ لنگر و با تسمه دیگر به یک ژنراتور بزرگتر از الکتروموتور متصل کرده بود . البته شاسی و قطعات و اتصالات جنس خوب و تمیز کار شده بود از وی پرسیدم موتور برق هوازی ساختی ؟ خیلی شعف زده شد که متوجه شدم و قرار شد برای راه اندازی و تست دستگاه دعوتم کند ‌‌‌‌بعد از همکارانش شنیدم که او اصلا هیچ اطلاعات فنی نداره و برای ابتدایی ترین سوالات به آنها مراجعه می‌کند !ا
  از خدا شفای عاجل برای تمامی متوهمین دارم

 2. جوان قمی یه دستگاه ساخته که یه شرکت امریکایی حاضره ده میلیارد اون رو بخره بعد بخاطر بی پولی افتاده زندان .البته یه دستگاه سوهان سازهم ساخته !!!!!یاد موتوری افتادم که گفتن با اب کار میکنه.

 3. این مولدی ک شما بهش شاخ دادی من دو سال پیش ساختم چیز خیلی ساده ای هم هست فیلمشم دارم به نظر خودم اصلا چیز مهمی نیست

 4. موتور مگنتی ساختنش مثل آب خوردن و هیچ کاری نداره ولی اینکه قدرت داشته باشه مهمه که متاسفانه در حد پنکه میشه ازش استفاده کرد نه بیشتر با یه زره هوش و یه منبع مثل باطری که شارژ بشه یه قطعه مکانیکی که جابه جا بشه با برق باطری میشه یه موتور ساخت که بچرخه و از خودش برق بگیری اونم با کلی دوز و کلک که بهش فشار نیاد بتونه باطری رو شارژ کنه همین فقط بچرخه نمیتونی شفتشو بکنی تو ژنراتور برق بگیری ایشا الله بزودی این چیزی که شما حرفشو میزنید رو خواهم ساخت ولی نه به اسم موتور مگنتی ! ۱۰ سال پیش روش کار کردم جوابم گرفتم ولش کردم ولی الان چیزی تو دستامه که مثل بمب قانون فیزیک رو میبره زیر سوال به زودی خبرش به گوشتون میرسه

 5. سلام از این قبیل شایعات همیشه هست چه یه فرد قمی باشه که تحصیلاتش در حد سیکلم چه مهندس مکانیک باشه که مدعی نقض قوانین ترمودینامیک یا دانش آموخته فلان کشور . و تا دکترها درس خوانده باشند فرقی ندارن وقتی نتوانند ادعای خودشون را اثبات کنند
  معمولا بهشون قبلا میگفتن شیاد حآلا میگن کلاهبردار با عوام فریبی و طفره رفتن از برگزاری جلسه علنی و یا عدم افشای طرح خودشون به بهانه های واهی مشخص که یه جای کار میلنگه
  کسی که بتونه موتور برق بسازه نباید تو یه گاو داری با حقوق ۱۵۰۰کار کنه یا بخاطر بدهی و چک بی محل زندانی بشه
  طرح چرخ لنگر و ژنراتور امکان پذیر هست ولی زیر بار و تحت فشار نمیتونه و‌کلا از کار می‌افتد
  تنها راهی که می شود برق رایگان بدست آورد توربین بادی کوچک و همین دینام خودرو میشه برق Dc تولید کرد و برای ذخیره از باطری و سپس به متناوب تبدیل کنید اون هم در مقدار مصرف کم و البته اگر هزینه زیادی کنید توربین های بزرگ با ژنراتور مشکل حل می‌کنه اما با قیمت بالا نمیشه از آب رد بشی و پاهات خیس نشوند

 6. سیامند نجاری

  وقتی پایه ترین اصول فیزیک یاد نگرفته باشی از این توهمات خیلی به ذهن میرسه

 7. سیامند نجاری

  زمانهای قدیم رویای تبدیل فلزات به طلا زندگی هزاران نفر تباه کرد.هرازگاهی هم عده ای ادعا میکردند توانسته اند مس را به طلا تبدیل کنند دریکی از کشورهای اروپایی مردی که ادعای اینکار داشت توسط پادشاه اسپانیا ربوده شد وسالها درحبس نگه داشت تا برایش طلا بسازد.
  امروز رویای انرژی رایگان دقیقا هماننند قضیه کیمیاگری در طول تاریخ است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image