خانه / اطلاعات عمومي / سامانه سماح، نحوه ثبت نام در سايت سماح

سامانه سماح، نحوه ثبت نام در سايت سماح

چطور در سامانه سماح ثبت نام كنم؟

سايت سامانه سماح

پياده روي اربعين حسيني

از اول شهریور ماه ثبت نام  پیاده روی اربعین ۹۸ آغاز  و همانظور که قبلا گفته شده است؛ تمامی زائران شرکت کننده در این مراسم به دلیل پوشش خدمات درمانی و بیمه باید در سامانه سماح ثبت نام کنند.

زائران پس از ثبت نام می‌توانند از تاریخ ۱۳۹۸/۶/۱۹ (۱۰ محرم ۱۴۴۱) لغایت ۱۳۹۸/۸/۷ (۳۰ صفر ۱۴۴۱) جهت زیارت اربعین امام حسین (ع) وارد کشور عراق شوند.

با توجه به اینکه در اربعین امسال برای خروج زائران از مرز نیازی به صدور ویزا نیست و فقط باید اطلاعات در سامانه سماح ثبت شوند، در این مطلب مراحل ثبت نام در سامانه سماح  ارائه می‌شود.

لازم است بدانید که قبل از ثبت نام در سامانه سماح باید از اعتبار گذرنامه خود اطمینان داشته باشید، اگر گذرنامه شما فاقد اعتبار حداقل ۶ ماه است باید برای تمدید آن هرچه سریع تر اقدام کنید.

زائرین گرامی خواهشمند است قبل از شروع ثبت نام موارد ذیل را با دقت مطالعه فرمایید.

برای مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق زایرین می توانند از تاریخ ۱۳۹۸/۶/۱۰ (۱ محرم ۱۴۴۱) لغایت ۱۳۹۸/۸/۷ (۳۰ صفر ۱۴۴۱) بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر با حداقل ۳ ماه اعتبار جهت زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.

با توجه به توافق ایران و عراق برای مراسم اربعین مُهر کنترل مرزی که توسط پلیس عراق در مرز‌های ورودی به این کشور، بر گذرنامه زوار درج می‌شود، به منزله “ویزا” تلقی می‌شود لذا زایرین محترم توجه داشته باشند که هنگام ورود به عراق حتماً اطلاعات‌شان ثبت و مُهر کنترل بر گذرنامه‌شان درج شود چرا که نداشتن مهر ورود موجب دستگیری در داخل خاک عراق خواهد شد.

با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) اجازه تردد از مرزها به زایرینی که در سامانه سماح ثبت نام نموده باشند داده خواهد شد.

در صورتی که به هر دلیلی ثبت نام شما در سامانه ناتمام ماند برای ادامه کار می توانید از صفحه اصلی سامانه قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش ثبت نام خود را ادامه و تکمیل نمایید.

ثبت نام قطعی زایرین منوط به پرداخت هزینه های مصوب می باشد.

در صورت انصراف، هزینه ثبت نام پس از کسر خسارت مربوطه صرفاً به فرد منصرف و پس از دریافت پیامک از طریق تمامی شعب بانک ملی مسترد خواهد شد.

** امکان ویرایش تاریخ اعزام پس از ثبت نام تا ۷۲ ساعت در سامانه فراهم می باشد و پس از مدت زمان مذکور تغییر زمان حرکت در سامانه امکانپذیر نمی باشد.

امکان انصراف تا ۲ روز قبل از تاریخ اعزام امکان پذیر می باشد و پس از آن سامانه اجازه انصراف نخواهد داد.

طبق اعلام ستاد اربعین دانشجویی کلیه طلاب، دانشجویان و دانش آموزان جهت شرکت در مراسم اربعین نیاز به سپردن وثیقه ندارند لیکن جهت خروج از کشور حتماً می بایست مجوز خروج سیستمی را از سازمان نظام وظیفه استان محل سکونت خود اخذ نمایند.

ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت هزینه های مصوب به منزله قرار گرفتن تحت پوشش خدمات بیمه ای و درمانی در داخل خاک عراق خواهد بود، زایرین گرامی حتماً پس از ثبت نام رسید ثبت نام را از سامانه سماح دریافت نمایند و شرایط و تعهدات بیمه را مطالعه نمایند.
زایرین عزیز توجه داشته باشند، جهت پرداخت هزینه های مصوب صرفاً از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام نمایند و از پرداخت هرگونه وجه دیگری چه به صورت نقدی و یا هر روش دیگر جداً خودداری نمایند.

لازم به ذکر است ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و هزینه هایی که دریافت می شود صرفاً جهت خدمات درمانی و بیمه ای زایرین می باشد که مجموعاً ۲۲۰,۰۰۰ ریال است همچنین چنانچه زایرین جهت ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه نمایند مبلغ ۳۰,۰۰۰ ریال به عنوان حق الزحمه بابت ثبت نام و ارایه رسید چاپی بر هزینه خدمات درمانی و بیمه ای اضافه و در مجموع مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ ریال اخذ خواهد شد.
بدیهی است دریافت هرگونه وجهی به صورت نقدی و بیشتر از هزینه مصوب غیرقانونی می باشد.

 

 

منبع: گردآوري وب سايت بمان تا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

كلمات كليدي :

سامانه سماح

۱۰ نکته کلیدی درباره ثبت‌نام در سامانه سماح و پیاده‌روی اربعين

شرایط سفر اربعین و ثبت نام در سامانه سماح

چگونه در سامانه سماح ثبت نام کنیم؟

ثبت نام برای اربعین ۹۸

آيا ثبت نام در سامانه سماح برای اربعین الزامی است؟

صفر تا صد ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

هزینه ثبت‌نام اربعين ۹۸

سامانه عتبات و روادید عراق

راهنمای سامانه سماح

ثبت نام در سامانه سماح  ۹۸
سامانه سماح روادید عراق
ثبت نام در سامانه سماح  ۹۸

نحوه ثبت نام درسامانه سماح

سامانه سماح اربعین ۹۸

ثبت نام اربعین ۹۸

ثبت‌نام زائران فقط از طریق سامانه سماح

جزئیات و زمان ثبت نام زائرین اربعین ۹۸ اعلام شد

چگونه برای پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کنیم؟

ثبت نام پیاده روی اربعین سال ۹۸ از کی شروع می شود؟

برای ثبت نام اربعین ۹۸ حتما بخوانيد

ثبت نام در سامانه سماح برای اربعین الزامی است

همچنین ببینید

خريد و فروش سهام و بورس چگونه است؟

آموزش سهام و بورس از صفر تا صد بصورت رايگان

اموزش سهام بورس و فرابورس   بورس چیست؟ واژه بورس در زبان فرانسوی به معنی …

یک دیدگاه

  1. با تشکر از مطب بدرد بخورتون ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image